Pieczątki bez tajemnic

Pieczątki dziś mogą być spójne z nowoczesnym i innowacyjnym wizerunkiem firmy, który docenią Twoi Klienci. Pieczątki firmowe powinny być częścią tak istotnej dla promocji identyfikacji wizualnej firmy, co przełoży się na sprzedaż oraz rozpoznawalność marki. Pieczątki nie muszą się kojarzyć ze starymi i siermiężnymi obudowami, które kiedyś były codziennością. Zobacz jakie są obecnie rodzaje pieczątek i funkcje oraz poznaj ich korzyści dla Twojego przedsiębiorstwa. Odkrywamy przed Tobą świat pieczątek firmowych bez tajemnic.

Dziś na rynku znajdziemy pieczątki cechujące się nowoczesnym kształtem obudowy i paletą kolorów, co sprawia, że możemy firmować swoje przedsiębiorstwo w niecodzienny sposób. Pieczątki Nomo łamią stereotypy dzięki kompaktowemu kształtowi i bryle wkomponowaną w oprawę. Ich atutem jest największe na rynku odbicie przy tak małych gabarytach, co sprawia, że są niczym Porsche wśród pieczątek!

Innowacyjne pieczątki cechują się wykorzystaniem nowoczesnych tuszy, które zapewnią Ci aż 7 lat użytkowania bez konieczności uzupełniania. Sięgając po taką pieczątkę, dodajesz punktów procentowych do wizerunku własnej firmy za każdym razem, kiedy stemplujesz fakturę czy kontrakt z Klientem – a to jest dziś ogromna wartość w relacjach biznesowych.

Z drugiej strony mamy świadomość, że pieczątki dziś trochę odeszły do lamusa, ponieważ przy prowadzeniu jednoosobowej działalności gospodarczej nie ma konieczności używania stempla firmowego. Co za tym idzie część przedsiębiorców zaczęła traktować pieczątki jako relikt minionej epoki. Ale czy słusznie? Pieczątki na karcie lojalnościowej, umowie, ulotce czy broszurze mogą być ciekawym dodatkiem w stylu retro, który zostanie zapamiętany przez Twoich Klientów.

W dobie cyfryzacji, ery online, tradycyjny stempel na papierze będzie symbolem starej szkoły, która może być kojarzona z autentycznością i stylowością. Pieczątki niekoniecznie muszą być wykorzystywane do stemplowania tradycyjnych dokumentów. Nie muszą być domeną lekarza, prawnika czy domorosłego właściciela start-upu. Dziś pieczątki firmowe mogą być wykorzystywane do akcji promocyjnych sklepów stacjonarnych, kampanii reklamowych małych i średnich firm czy stemplowania kart lojalnościowych salonów fryzjerskich, rodzinnych kawiarni czy do oznaczania uczestników imprezy.

Według badania Gemius E-commerce w Polsce w 2016 roku aż 48% badanych kupuje w online, a 79% badanych z tej grupy twierdzi, że głównym czynnikiem motywującym jest brak konieczności jechania do sklepu. Zakupy pieczątek online także są bardzo komfortowe i bezpieczne, dlatego warto zamówić pieczątki firmowe za pomocą paru kliknięć.

Poznaj bogactwo rodzajów i funkcji pieczątek

Każda firma, jak i korporacja stosuje pieczątki, które są niezbędne do ich funkcjonowania. To one sygnują dokumenty takie jak faktury, przesyłki, listy czy dokumenty firmowe i pełnią nie tylko ważną funkcję prawną, ale i wizerunkową firm różnych wielkości. Bez względu czy jesteś właścicielem / dyrektorem urzędu, instytucji, przedszkola, uczelni czy placówki zdrowia, musisz posiadać oryginalne pieczątki firmowe.

Dziś powszechne są pieczątki w technologii błyskowej, cechującej się precyzją i niebywałą dokładnością. Kiedyś na pieczątkach widniały tylko dane firmowe, dziś umieszcza się na nich zdjęcia i grafiki, które pokazują logo firmy, zdjęcie założyciela czy grafikę promocyjną. Zwykle koszt wykonania pieczątki jest zależny od wielkości pola odbicia i modelu pieczątki.

Wybierając pieczątkę skrojoną na miarę Twojej firmy powinieneś wziąć pod uwagę różne rodzaje pieczątek, sklasyfikowanych pod względem przeznaczenia i funkcji, jakie pełnią. Jeśli potrzebujesz przekazać więcej informacji na pieczątce z pomocą przychodzi pieczątka tablicowa (tabelaryczna), która jest największą pieczątką dostępną na rynku. To dzięki niej możesz zawrzeć w polu odbicia godziny otwarcia firmy czy informacje o świadczonych usługach. To właśnie pieczątki tablicowe są najbardziej charakterystyczne dla działalności usługowych, których domeną jest szeroka oferta i nacisk na obsługę Klienta.

Pieczątki specjalne wykorzystuje się do stemplowania kart rabatowych, kuponów, legitymacji, dokumentów czy nietypowych powierzchni. Ich wyróżnikiem jest możliwość stemplowania nie tylko papieru, ale i szkła, metalu, plastiku, tekstyliów czy folii. Unikatowość pieczątek specjalnych polega także na wykorzystaniu szybkoschnącego tuszu, pigmentu do papieru i tuszu UV czy specjalnych właściwości, które sprawiają, że te pieczątki są numerem jeden pod względem innowacyjności.

Pieczątki, które znajdziemy w każdym biurze to pieczątki biurkowe, których nazwa pochodzi od miejsca przechowywania. Jest to kategoria bardzo szeroka i zaliczają się do niej pieczątki imienne, księgowe oraz specjalne i datowniki.

Jeśli zawód lub branża Klienta wymaga od niego mobilności lub praktyczności, najczęściej decyduje się on na pieczątki kieszonkowe. Ich małe gabaryty doskonale sprawdzają się w gabinetach lekarskich czy u mikro przedsiębiorców. To dzięki nim nie muszą wozić ze sobą samochodem firmowym topornych i zajmujących dużo miejsca pieczątek, zamiast tego firmując dokumenty pieczątkami o mniejszych rozmiarach, dostępnych w różnych wersjach kolorystycznych.

Pieczątki imienne to kolejny rodzaj pieczątek, które wykorzystywane są przez dyrektorów, prezesów, sprzedawców i pełnomocników, podpisujących się na umowach firmowych czy innych dokumentach. Są one powszechnie spotykane także w urzędach, dlatego każdy z nas miał z nimi bezpośrednio lub pośrednio do czynienia. Coraz częściej pieczątki imienne zamawiane są przez osoby prywatne, które tworzą je do znakowania swoich książek, korespondencji czy dokumentów – to ciekawy sposób na potwierdzenie swojej własności lub zostawienie swojego śladu :)

Inny rodzaj pieczątek stanowią pieczątki okrągłe i owalne. Są one coraz częściej stosowane, ponieważ wyróżniają firmę na tle tysięcy innych, przywiązanych do kwadratowej formy pieczątek. Pieczątki okrągłe oraz owalne za sprawą nietuzinkowego kształtu oraz wykonania w technologii błyskowej są skutecznym nośnikiem reklamy. To dzięki nim nie będziesz musiał tkwić w kwadratowej pułapce pieczątek. Idealnie nadadzą się do akcji promocyjnych i rabatowych lub dzięki nim idealnie zakomunikujesz wyróżnienie czy certyfikat firmy, które dotrą do odbiorcy!

Datowniki i długopisy i pióra z pieczątkami

Pieczątka datownik najczęściej wykorzystywana jest przez firmy logistyczne, księgowe czy też urzędy oraz instytucje. Datownik to pieczątka z datą, którą ustawiamy ręcznie, co wykorzystuje się w różnego rodzaju pismach, drukach urzędowych czy protokołach zdawczo-odbiorczych. Datowniki coraz częściej są spersonalizowane o nazwę firmy, urzędu czy znak graficzny. Często w datownikach umieszcza się popularne hasła jak: wpłynęło, wysłano, zatwierdzono czy dostarczono etc.

Dla bardziej wymagających Klientów doskonałym wyborem będzie pióro z pieczątką, które będzie można wykorzystać podczas spotkań biznesowych. Takie rozwiązanie wygląda elegancko i doda Ci powagi, dzięki znajdującej się w piórze pieczątce, którą otworzysz po zdjęciu skuwki. Producentem słynącym z tego oryginalnego rozwiązania jest Parker, a w tej niemieckiej technologii produkowane są nie tylko pióra wieczne i kulkowe, ale i różnego rodzaju długopisy.

Marcin ChrapekTwórca PolaStudio

Polastudio | REKLAMA | PROJEKT | DRUK

/polastudioreklama /polastudio_reklama
NIP: PL628-201-16-72
REGON: 852702975
nr rachunku ING BANK ŚLĄSKI:
95 1050 1025 1000 0092 2128 8344

Trwa wysyłanie


Wysłane, dziękujemy
STUDIO
Witaj, nasza strona wykorzystuje pliki cookies do analityki (google analytics, facebook) na zasadach określonych w polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, prosimy Cię o wyłączenie obsługi cookies w przeglądarce lub opuszczenie strony.